Skip to content


Magazyn Internetowy Broń i Strzelectwo "Bies" to darmowe czasopismo w wersji elektronicznej, poświęcone strzelectwu i ogólnie pojętej rekreacji.

Zapraszamy wszystkich do pobierania kolejnych numerów i życzymy interesującej lektury. Zachęcamy również do udziału w dyskusjach na naszym Forum.

O nas

Bies nr 1 z 2006 r.


Zaczynamy...


Wiatrówki to nasze hobby. Bies nr 1 z 2006 r.

Bies nr 1 - 1.4MB


258 słów od Naczelnego

Fikcje i Fakty

- Gamo ciągle żyje
- Seria limitowana Umarexa
- Crosman konkuruje z Umarexem
- Baikal wraca na rynek
- Webley - reaktywacja.
- Sprawa Kliszewskiego - początek czy koniec?


Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok - Adrian „Madrian” Zoruk

Ujrzeliście ją przypadkiem. U kolegi, sąsiada, znajomego, obcego. W reklamie telewizyjnej, w gazecie, internecie. Wzbudziła nowe emocje albo też wróciły wspomnienia z młodości. Namiętność lub kaprys stały się zbyt silne. Pragniecie mieć swoją własną pierwszą wiatrówkę. Co jednak trzeba zrobić, by móc cieszyć się posiadaniem tak wspaniałego sprzętu, skąd go zdobyć, jak i gdzie używać, jakie warunki spełnić?


Idą tytani. Powrót Incorsy. - Miłosław Majstruk

Jeśli popatrzeć na rynek wiatrówkowy, to ostatnie dwa lata nie był najlepsze dla warszawskiej firmy Incorsa. Jest to firma spe-yficzna. Rodzinna, prowadzi sprzedaż tylko hurtową, nie miała własnego sklepu – ani salou, ani sklepu internetowego.


IX Zlot w Morsku. Coś się kończy, coś się zaczyna. - Miłosław Majstruk

Jesienny zlot od początku nie był najszczęśliwszy. Podany termin wrześniowego zlotu zbliżał się nieuchronnie, jednak organizatorzy nie podawali żadnych informacji na jego temat. Biorąc pod uwagę organizowane przez nich Mistrzostwa Świata FT w sierpniu, ludzie czekali cierpliwie... aż w końcu zaczęli domagać się informacji. Brak odpowiedzi spowodował, że powstał nawet pomysł, by samodzielnie, na małą skalę, zorganizować zlot w Morsku. W końcu, tak jakby pod przymusem, z deklaracją „chcemy się zorientować, jaka będzie liczba chętnych”, zapisy ruszyły. Ustalony termin był bardzo późny. Połowa października to spore ryzyko. Jesienna aura z możliwym deszczem i przymrozkami, oraz krótkie dni utrudniają organizację zawodów.


„Budżetowa” Norica. Titan kompromisu. - Miłosław Majstruk

Istniejąca od 1917 r. hiszpańska fabryka Norica, znana jest z wiatrówek z tzw. średniej półki, w cenie 800-1500 zł. Wiatrówki Norica są solidne, wytrzymałe, ale niski poziom kultury pracy i twardy spust powodują, że nie są to karabinki lubiane. Taka też jest Norica Titan – wiatrówka w cenie ok. 320 zł. Biorąc pod uwagę cenę, na początek niczego dobrego się po nim spodziewać nie można, w końcu w tej cenie kupić można Norconię Germany Master czy inne chińskie klony B3 i B4.


Blow Air Power. Niespodzianka za grosz... - Tomasz „Cypis” Gębala

Aby spopularyzować strzelectwo pneumatyczne w Polsce, z uwagi na realia ekonomiczne, konieczne jest dostarczenie potencjalnym zainteresowanym niedrogiego i jednocześnie dobrego sprzętu. Przeglądając oferty zarówno sklepów internetowych jak i Allegro, bez problemu można znaleźć sprężynowy pistolet pneumatyczny w cenie do 200 PLN.


BSA 3–12x44 Air Rifle. Miernota z... gumką. - Tomasz „Cypis” Gębala

Subiektywność ocen ma to do siebie, że... jest subiektywna i rzadko kiedy odzwierciedla rzeczywistość. Subiektywność to między innymi wartościowanie w którym po zadaniu pytania „Dlaczego tak oceniłeś?”, jedyne co nam przychodzi do głowy to nieracjonalna odpowiedź „Bo, tak!”.


SportsMatch E59. Uniwersalny... za niewielkie pieniądze. - Krzysztof „Sali” Salomon

Montaż osiowy E59 jeśli chodzi o jakość wykonania jest typowym produktem SportsMatcha; porządne śruby, brak niedoróbek w obróbce poszczególnych elementów, wszystko pokryte równomiernie warstwą farby, po-szczególne elementy pasują do siebie z oczekiwaną tolerancją. Do tego wszystkiego przyzwoitej jakości klucz imbusowy 3 mm.


Ciekawe linki...

AdaptiveThemes