Skip to content


Magazyn Internetowy Broń i Strzelectwo "Bies" to darmowe czasopismo w wersji elektronicznej, poświęcone strzelectwu i ogólnie pojętej rekreacji.

Zapraszamy wszystkich do pobierania kolejnych numerów i życzymy interesującej lektury. Zachęcamy również do udziału w dyskusjach na naszym Forum.

O nas

Bies nr 2 z 2006 r.


Morsko...


Wiatrówki to nasze hobby. Bies nr 2 z 2006 r.

Bies nr 2 - 14.6MB


375 słów od Killera

Fikcje i Fakty

- Kolejny bubel w drodze?
- Webley Xocet
- Crosman PRO77CS
- MSWiA kontra „handlarze bronią”
- Casino Royale
- Nowy warszawski salon Koltera
- Nowy tłumik Loguna
- Otwarto sklep Militaria.pl w Warszawie
- Brocock w drodze
- 1 Zimowe zawody H-FT open. „Hunterzy” na śniegu.


Kolter Cup. Tort, gospodarka rabunkowa i nowe pomysły - Tomasz „Cypis” Gębala, Miłosław Majstruk

Firma Kolter z Częstochowy (bron.pl) jest dobrze znana na rynku wiatrówkowym. Z małego sklepu, dystrybutora Umarexa, w przeciągu dwóch lat wyrosła na znaczącego gracza na rynku. Niewiele czasu było potrzeba, żeby firma ta zauważyła potrzebę aktywnego włączenia się w środowisko strzelców wiatrówkowych. Coroczne wizyty w Morsku, sponsorowanie różnych imprez, są stałym elementem promocji.


Historia zlotów w Morsku. Kult figurki. - Miłosław Majstruk

„Jakiś czas temu, a dokładnie zaraz po spotkaniu w Ebern napisałem, że źle będzie gdy sednem spotkań będą wyniki, bo zamiast dobrej zabawy i ogólnie popularyzacji sportów strzeleckich. Skończymy jak widownia żużla albo piłki nożnej, przed telewizorami... Zacznie się wyścig szczurów.”
Piotr Polak, forum bron.iweb.pl, przed jesiennym Morskiem, 14 września 2003


Iż-46. Mało znany pneumatyk. - Bartosz „Wavi” Ostrowicz

Iżewskie zakłady mechaniczne są firmą z wielkimi tradycjami w konstruowaniu i wytwarzaniu broni. Jednym z ich produktów jest do niedawna mało znany i popularny w Polsce pistolet matchowy IŻ-46.


FX Typhoon. PCP dla mas. - Radosław Cholewiński

Czy można kupić karabinek PCP, który będzie tani, celny, lekki i korzystać z niego będzie mogła cała rodzina od lat 8 do 108? Do niedawna nie było to proste – na rynku była tylko CZ-200S. Ten stan rzeczy zmienił się dzięki szwedzkiemu producentowi FX Airguns, który w 2004 roku zaprezentował karabinek FX Typhoon prosty, jednostrzałowy model, który pojawił się najpierw na rynku brytyjskim jako Logun Solo.


Delta Otical Classic 3-9x40. Tak wiele za tak niewiele! - Jarosław „Yaro” Matuszewski

Firma Delta Optical to znany już od kilku lat dostawca sprzętu optycznego różnych marek a także zamawiająca produkcję lornetek czy celowników optycznych u podwykonawców i rozprowadzająca je pod swoją marką. Wroku 2006 firma zainteresowała się rynkiem celowników optycznych wyższej klasy. Skutkiem tego pojawiła się seria Titanium – sprzętu produkcji japońskiej. Celowniki te natychmiast zdobyły sobie uznanie strzelców z powodu najwyższego w swoich klasach cenowych stosunku jakości do ceny.


Zawieszka na śrut. Sposób na niesforne peletki - Miłosław Majstruk

Śrut bywa kłopotliwy w użytkowaniu, oczywiście przed wystrzeleniem. Powienien być przechowywany tak żeby nie był poddany wstrząsom, bo to nie sprzyja celności. Do tego nie powinien być zapiaszczony ani zabrudzony. Tylko jak tego dokonać jak najczęściej strzela się gdzieś w terenie?


Miłośnicy „czarnego proszku”. Dymiąc i hucząc. - Marcin „Maab” Abratowski

Rzeczą charakterystyczną bywa, że jeżeli ktoś ma jakieś konkretne hobby, to najczęściej nie ogranicza się tylko do tej jednej dziedziny, ale swoje zainteresowanie rozszerza na obszary pokrewne. Strzelectwo nie jest tu wyjątkiem i bardzo często spotykamy zapaleńców, którzy bezproblemowo łączą różne jego formy.

AdaptiveThemes